Online Alışverişin Püf Noktaları

Online olarak yaptığınız alışverişler hızlı ve güvenli olabilir ancak unutmayın aynı zamanda tasarruflu da olabilir. Online alışverişlerinizi yaparken aşağıda kısaca anlatmaya çalıştığım yöntemleri uygulayarak alışveriş masraflarınızı azaltabilirsiniz.


1. Kupon Avına Çıkın: Her zaman, alışverişinizi tamamlamadan önce mutlaka indirim kuponu var mı diye kontrol etmeyi unutmayın. Bunun için İndirim Kodlarım gibi kupon kodu bulabileceğiniz  web siteleri ziyaret edebilirsiniz.

2. Sosyal Ağları Kullanın: En sevdiğiniz ve alışveriş yaptığınız mağazaları Facebook'da beğenin ya da Twitter'da takip edin. Mavi, Mango veya Gap gibi bir çok online mağaza indirimlerini ilk kez sosyal medyada duyuruyor. Böylece en iyi ürünler tükenmeden alışverişinizi yapabilirsiniz.

3. Mağazaların e-Bültenlerine Üye Olun: Mağazaların e-mail listelerine üye olursanız, indirimler başlar başlamaz haberdar olabilir ya da sadece size özel kuponlara sahip olabilirsiniz. Eğer birden çok mağazadan alışveriş yapan biriyseniz ve sürekli olarak e-posta almak istemiyorsanız bir indirim kupon sitesinin e-bültenine de abone olabilirsiniz. Bu sayede aynı anda birçok mağazada geçerli en iyi indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

4. Reel Mağaza Fiyatlarıyla Online Fiyatları Karşılaştırın: Eğer şansınız varsa mağazasına gidip ürünün fiyatına bakın bazı durumlarda reel mağazalar nadir de olsa daha ucuz olabilirler.Aslında önceden mağazaya gidip denediğiniz ürünleri internetten satın almak istediğinizde kuponlar çok daha işe yarıyor.  Mesela  Lc waikiki’de beğendiğiniz bir ürünü hemen almayın. Online mağazada ürünü bulduktan sonra o üründe geçerli Lc waikiki indirim kuponu olup olmadığını  muhakkak kontrol edin. Bu sayede mağazadaki etiket fiyatından daha ucuza alışveriş yapabilirsiniz.


5. Birden Fazla İndirim Kodu Kullanabilirsiniz: Bazı mağazalar birden fazla kupon kodu kullanmanıza izin veriyor, kuponunuzu kullanmadan önce kupon kullanım şartlarını okumayı es geçmeyin.

6. Karşılaştırma Yapan Web Sitelere Göz Atın: Bilio gibi bir kaç online web site tün online mağazaların fiyatlarını karşılaştırıp en iyi fiyatı sunan seçeneği sizlere sunuyor, alışverişinize başlamadan önce bu web siteleri kontrol edebilirsiniz.

7. Ekstra Ücret Ödemekten Kaçının: Bir çok mağaza ücretsiz teslimat sağlıyor ancak neredeyse her zaman belirli bir harcama limitini aşmanız gerekiyor. Alışverişinizi bitirmeden önce bir kez daha başka bir şeye ihtiyacınız olup olmadığını düşünün. Örneğin kargo ücreti ödememek adına çorap bile alabilirsiniz.

8.İade Şartlarına Göz Atın: Bazı mağazalar ücretsiz iade fırsatı sunuyorlar, ayakkabı gibi online alımı zor olan ürünleri memnun kalmadığınız taktirde değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.


9. Sürekli Alışveriş Yaptığınız Mağazanın Özel Programlarına Katılın: Sadık müşteriler için düzenlenen bu programlar sayesinde diğerlerinden daha ucuza alışveriş yapabilirsiniz.

10.Sabırlı Olun: Eğer bir ürüne acilen ihtiyacınız yoksa, aceleci davranmadan önce biraz sabredin ve indirimleri bekleyin. Özellikle sezon sonlarında daha şanslı olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder