Kosgeb Girişimcilik Eğitimi Finali
Herkese merhaba ;) 10 gün önce  Kosgebin girişimcilik eğitimine başvurdum . Yapılan  mülakat sonucu 30 şanslı kişiden biri oldum.  Hem ilk mülakat deneyimini, hem de ilk iş hayatına atılım eğitimini bu kadar genç yaşta aldığım için çok şanslıydım. Ama 30 kişideki en büyük şans da Vedat Kahyalar gibi değerli bir eğitimciden bu güzel eğitimi almamızdı. Genç girişimci biri olarak, bana ve arkadaşlarıma çok güzel yararlar sağlayan Kosgeb'in bu eğitiminden sonra birbirinden güzel arkadaşlıklar ve Vedat Kahyalar gibi değerli bir eğitimci tanımış olduk..

Eğitimin yanı sıra, değerli hocamınızın tecrübelerine ve bizimle ilgili güzel fikirlerine sahip olduk.. Kendi işini kurmayı düşünenler, iş hayatına sağlam  adımlarla çıkmayı düşünen herkes için böyle bir eğitim şart ;) Bu eğitimlerden sonra iş planı nasıl hazırlanmalı, iş planında neler olmalı, güçlü ve zayıf yönlerimiz, swot analizi, rakiplerimiz,vizyonumuz,misyonumuz nelerdir vs. gibi sorulara artık net bir şekilde cevap verebiliyoruz..

Birdaha söylemek gerekirse , 9 gün gibi kısa bir sürede Vedat Kahyalar hocamızın sayesinde  kendimize çok şey kattık. 

30 kişideki ortak nokta da; yaşlarımız, görüşlerimiz, işlerimiz, hayallerimiz, fikirlerimiz  farklı olsada güzel dostuklar edinmemizdi.. 

30 farklı meslek grubundan insanlar tanıdığım bu güzel eğitimin son günü içimde biraz burukluk olmadı değil .. Kosgebin bu yararlı desteğinin yanı sıra donanımlı bir eğitmenden bu eğitimi almamız , başarılı iş  hayatımıza atılmamızın ilk adımları olmuştur. 

Söylenecek, yazacak çok şey var ama son olarak diyeceğim şudur ki, mutlaka bu tür eğitimler alarak iş hayatınıza motivasyonlu bir giriş yapabiliriniz. Siz siz olun Kosgeb, vs gibi bu tarz eğitimleri mutlaka takip edin ve olabildiğince katılmaya çalışın. Bu eğitimi aldığım için çok şanslıyım, çünkü ilk mülakatda bu eğitimi kazandım.

İlerde bensukaya.com iyi biryerlere gelecekse sebebi bu eğitimdir ;) 

30 arkadaşıma, Vedat Kahyalar hocamıza, Nihat Bugay danışmanımıza ve son olarak İşgem personellerine özellikle Dilem hanıma sonsuz teşekkürler....


Sevgiyle Kalın

9 yorum:

burcu öztürk dedi ki...

Ankarada olmsk zorunda olmasaydim bu güzel finale katilmis olurdum:( olsun artik açılışlarda görüşmek dilegiyle...

bensu dedi ki...

Evet canım keşke sende olabilseydin güzel biten bir kurs oldu herkes birbirine çok alışmıştı

hamza hekimoğlu dedi ki...

peki kursa katılmak için girdiğinizde ne tür sorular sordular size.

hamza hekimoğlu dedi ki...

bensu hanım 30günlük kursa katılmadan önce katıldığınız mülakatta size ne tür sorular sordular ve oraya giderken elinizde projeniz varmıydı.

bensu dedi ki...

Mülakatta ne iş yapmayı düşünüyorsun?Bunu nerede nasıl yapacaksın? Bunun için yeterli sermayen varmı ? Kısacası yapmak istediğin proje hakkında sorular soruyorlar . Zaten sadece o anda fikir olarak projen oluyor aklınızda fikir olması ve projenizle onları ikna edebilmeniz yeterli

seo dedi ki...

Tebrikler.

Kenan dedi ki...

Bende gireceğim şu eğitime inş. yalnız diploma elinizde şimdi ne olacak nedir sonraki adımınız

yunusyvz dedi ki...

Bende az once ön mülakata girdim sorular şu şekilde ;
1-ne iş yapmayi düşünüyorsun
2-ne kadar sermayen var
3-kosgebden ne kadar destek bekliyorsun
4-nerde bu işi yapmayı düşünüyorsun
Telefonla haber vereceklerini söylediler beklemedeyim 26.02.2015 15:00

web tasarım dedi ki...

Başarılarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Ülkemizde sunulan bu tarz konulardan faydalanmalıyız. Umarım sizin için güzel bir girişim hikayesi olur.

Yorum Gönder