Şubat Tatili Part 4 : I ♥ Valencia

Valencia gerçekten yaşanılası bir şehir.. İspanyol insanları o kadar sıcak kanlılar ki anlatamam. Türkler ile birçok benzer tarafları var ;) Hatta hep Avrupa Avrupa denilir ama Türkiye'nin Avrupadan pek farkı mı yok Avrupanın mı Türkiyeden orasını bilemem ama fotoğraflarda da göreceğiniz gibi gördüğüm birçok şey  aaa bu burdadamı varmış dedittirdi bana :) Sizi bol fotoğraflı ilginç Valencia günlerimle başbaşa bırakıyorum ..

Gördüğümde en çok şaşırdığım kestane ve közde mısır :)) hatta ismi bile benziyor " castaño "Günahlarınız var ise sizi şuraya alalım :))

Kendimizi biran grevde bulduk :)) İspanyol halkı kriz nedeni ile işsizlik yaşıyor, öğrenci  paraları ve çalışanların paraları maalesef ki kesiliyor..


El Carmen

Gördüğünüz gibi  en pahalı petrolu herzamanki gibi yine biz kullanıyoruz..İspanyol ve İtalyanlara sunduğumuz yemekler :))
İspanya'nın olmazsa olmaz içeceği Sangria.Turkish Delight and Turkish coffee ;)Sevimli çocuk Eros ;))

Yorumsuz :))
"Jamon" nam-ı diyar gitarlar:)))))) Çok lezzetli ve çok pahalı domuz bacağıymış.Bütün market ve birçok cafede bu manzarayı görmek mümkün. Ama çok kötü bir kokusu var....Yine şaşırdığım taze fasulye :))Bobi :)))
Ayrıca burası Valencianın en büyük Mercadosu ( Herşey var yok yok :)))

Sıkma , börek :)Port De Valencia
Gittiğinizde tatmanız gereken Valencia'ya özgü " Paella ". İsterseniz tavuklu isterseniz karides veya diğer balık çeşitleriyle yiyebilirsiniz.


 İspanya'ya özgü "Bombom coffee" ve Fransa'ya özgü "Macaron"

Her yıl Valencia'ya özgü Fallas festivali için hazırlanan kıyafetler..

Sarımsaklı Köfte :)

İtalyan arkadaşımız Flavia :))


Avrupa'nın en büyük akvaryumu "Oceanografic".Gerçekten muhteşemdi..


Turkish kebap heryerde :))
 Ve Antep fıstığı :)))Kafam kadar biberler :)))


5 yorum:

Ferhat Bayram dedi ki...

o domuzlar ne oyle ya iyykkk kusucam

parfümümün kokusu dedi ki...

Domuzlar haricinde herşey mükemmeldi gerçekten,imrendim orda olmaya :)) zaten ilk gideceğim ülke ispanya, sizinde dediğiniz gibi o kadar çok benzerliklerimiz var ki...

caseyas dedi ki...

bende gittim geçen sene ayrıca eklemek isterim Valencia daha doğrusu İspanya çok ucuz.Ayakkabılara çantalara beni doyurmuştu.Bir sürelik.:)Bende beklerim.

http://dorelame.blogspot.com/

bensu dedi ki...

evet arkadaşlar domuzlar dışında herşey çok güzeldi:))) Kesinlikle Valencia acayip ucuz benimde çok aklım gitti zaten çanta ve ayakkabılara genellikle valenciadan alışveriş yaptım:)))

Rosesapling dedi ki...

Fotoğraflarının hepsi birbirinden güzel de yalnız o domuz kafalı hariç ;) Her detayı görsellemişsin zevkle okudum postunu

http://rosesapling.blogspot.com/

Yorum Gönder