Erkeklerin Yaptığı Giyim Hataları ;)

Erkekler bence bu yazıma kulak vermelisiniz. ;) Çünkü bazen öyle hatalar yapıyorsunuzki komik durumlar ortaya çıkabiliyor .Hatta bazen moda diye seçtiğiniz kıyafetlerle moda kurbanı olabiliyorsunuz..:) Öncelikle şu konuda anlaşalım ki; her moda olan şey bize yakışacak diye birey yok..Önemli olan stilimizi yansıtabilecek tercihler yapmamızdır...Aslında, moda bizim proporsiyonumuza uygun olan kıyafetin bize yakışan rengini tercih etmemizle ortaya çıkan şıklıktır bence..


İşte erkeklerin unuttuğu detaylar ;)

* Uyumsuz kemer ve ayakkabı :
Kemer ve ayakkabınızın aynı renkte olmasına özen gösterin.Kahverengi kemer ile  siyah ayakkabı  giymek yada tam tersi bir durum hatalardan biridir.;)* Pantolon boyu :

Bazen bu kötü durum ortaya çıkabiliyor .Pantolon boyunuzun kısa olması gibi..Normal şartlarda pantolon boyu ayak bileğimizi kapatacak kadar uzun olmalıdır.Pantolon boyunuzu belirlerken ,onu giyeceğiniz ayakkabı ile denemenizde fayda var.* Beyaz çorap :Beyaz çorap kabusu kadınların , erkeklerde en dikkat ettiği detaylardan biridir. En azından benim için öyledir..Klasik takım elbisenin yada kumaş pantolonun altına beyaz çorap giyerseniz tüm karizmayı yerle bir edersiniz ve hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkar.Beyaz çorapları spora giderken sopr ayakkabılarınızla giyebilrisiniz;)* Desenleri karıştırmak:

Herkesin yapacağı bir detay olmadığı gibi sizde bu hatayı yapmamaya özen gösterin.Komik duruma düşmemek için aynı renk tonlarına sabit kalarak , örneğin ince çizgili takımı ekoseli gömlekle tamamlayabilirsiniz.* Kravat boyu :Yanlış kullanacağınız bir kravat bile ,vücut yapınızı kötü gösterebilir.Ceketin içinden sarkan bir kravat iyi durmayacağı gibi oğlunuzun kravatını takmış gibi kısa bir şeyle dolaşmakta olmaz.Kravat boyunuzun kemerinizi geçmemesine ,aynı zamanda çokta yukarda olmamasına dikkat edin.En doğru ölçü kemerinizn üstüne değmesidir.
* Pasaklı ayakkabılar:
Erkeklerin ayakkabıları ilk baktığımız detaylarda bir tanesidir.O yüzden giydiğiniz aykkabının boyasız,çamurlu olmamasına özen gösterin.Topukları erimiş ,eskimiş bir ayakkabı da tüm kıyafetinizi berbat etmeye yetecektir.Her koşulda temiz ve parlak olmasına özen gösterin.* Kat Kat giyinmek:
Bir erkeğin kat kat giyinmesi hoş bir şey değildir. Eğer çok üşüyorsanız ceketinizn içine bir süveter giyebilirsiniz. Böylece hem üşümez hem de şık olursunuz.* Çok yüksek bel yada düşük bel :

Biz kadınlar düşük bel yada yüksek beli daha iyi kullanabiliyoruz ama bu durum erkekler için hoş bir görüntü ortaya çıkarmıyor.Bu yüzden siz siz olun ne çok düşük yada çok yüksek bel pantolon modellerini tercih edin.Pantolon belinin,kaval kemiğinin hizasında olmasına dikkat edin.

10 yorum:

özge dedi ki...

kesinlikle kesinlikle kesinlikle.

irem örsel dedi ki...

inanılmaz bir analiz olmuş :)

iremorsel.blogspot.com

Adsız dedi ki...

güzel bi yazi olmus, katiliyorum :)

orkidela dedi ki...

Bazı erkekler dışında detaylara çok dikkat eden yok maalesef.

Ahu dedi ki...

Merhaba. Tüm yakaladığınız detaylar birbirinden komik gerçekten. Selamlar :)

nymph dedi ki...

böyle bir post gerekliydi! eline sağlık:) Siteni takibe aldım. Ben de bloğuma beklerim. Sevgiler..:)

nymphatthelake.blogspot.com

goncaninsepeti dedi ki...

daha neler neler varr ,milanodaki erkekleri örnek alsalar keşkee

CMOS dedi ki...

hepsine katılıyorum ancak erkeklerde çekmiş gibi görünen pantolon boyunu seviyorum:) tabi kombinlemek müthiş önemli bir unsur burda:)

Denizin Yıldızı dedi ki...

Çok hoş bir yazı olmuş ve tek tek özetlemişsin yapılan ya da yapılabilecek potansiyel hataları :)
Sevgiler...

Yavuz Yanar dedi ki...

Milano'da ki erkekleri nerde görelim ki örnek alalım

Yorum Gönder