Evde Manikür Nasıl Yapılır?Manikür için, güzellik salonunuza gidip para verip ve zaman kaybetmenize gerek yok. Evde kendi manikürünüzü, kendiniz de yapabilirsiniz. İşte evde manikür yapmanın yolları ve püf noktaları:


Gerekli malzemeler:


*Kağıt törpü (Metal törpü tırnaklara zararlıymış)
*İçine elinizi sokabileceğiniz ağzı geniş bir kase
*Et makası
*Kağıt havlu
*Aseton
*Oje
*Kolonya


1- Manikür öncesi ilk olarak varsa tırnak yüzeyinden oje ve benzeri kalıntılar temizlenir.
2-Tırnaklar tercihe göre kısalması gerekiyorsa tırnak makası ile kısaltılır. Kişinin kullanım kolaylığı ve alışkanlığına göre belirleyeceği uygun bir törpü ile tırnaklar şekillendirilir. Tırnaklarınızı zayıflatabileceğinden törpüyü kenarlara sürmemeye dikkat edin.
3- Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi, kâseye koyduğunuz bulaşık deterjanlı/ sıvı sabunlu ılık suya batırın ve 5 dakika kadar bekleyin. Çıkardıktan sonra, elinizi kurulayın ve yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Sonra, dikkatli bir biçimde et makasıyla tırnak etlerinizi temizleyin. Çok derine inmemeye dikkat etmelisiniz yoksa kanayabilirler. Aynı işlemi diğer elinize de uygulayın.
4-Yapılan tüm bu işlemlerin ardından tırnaklara artık oje sürme zamanı. Ortadan başlayarak ince bir tabaka halinde ilk kat oje sürülür. Tüm tırnaklar tamamlandıktan sonra isteğe bağlı olarak ojenin ikinci katı sürülebilir. Eğer ojenin altına parlatıcı (cila) sürerseniz hem tırnaklarınız sararmaz hem de ojeniz daha uzun süre dayanır.
5-Son aşama olarak da makasınızı kolonyayla temizleyin.


Kolay gelsin ;))


5 yorum:

Gökçe dedi ki...

Bensum attığın her adımda yakaldığın başarı blogunda da seninle olsuun:)Hepsini çok beğendim.Devamı gelsin lütfeen..

bensu dedi ki...

gökçemmmm çok teşekkür ederimm canımm:)) yardımlarını,yaratıcı fikirlerini beklerimmm ;);)

Adsız dedi ki...

bloğunu severek takip ediyorum bensu başarılar

bensu dedi ki...

çok teşekkür ederim:)

EBRULİ dedi ki...

Sadece eklemek istiyorum,manikür pedikür suyuna asla sıvı sabun ve deterjan konmamalı ,çünkü kimyasal içeriyor,onon yerine doğal yağlar veya bildiğimiz,beyaz banyo sabunu"kimyasal yokdenilecek kadar azdır"rendelenerek konulabilir sevgiler

Yorum Gönder